Muži by se v každém případě měli cítit dobře

Když se nad tím zamyslíte, musíte uznat, že se snažíte muže předělávat. To, že po nich chcete, aby po jídle odnesli po sobě talíř, nebo aby nenechávali prázdnou roličku po toaletním papíru na záchodě, nemůže nikdo brát jako „převýchovu.“ Ale bohužel i z těchto vašich jedovatě vyřčených připomínek se ve vaší přítomnosti necítí dobře. Je jasné, že pokud chcete, aby dělali alespoň nějaké drobnosti, nemůžete je upozorňovat nadáváním.
profesionální malíř

Co vlastně chcete? Toužíte po vlastním klonu, rovnocenném partnerovi nebo po partnerovi, kterému nezbývá nic jiného, než nám tolerovat vaše chyby a ještě přijímat vaši kritiku?

Říká se, že muže dělá žena. Něco na tom je, ale nepřehánějte to. Jestli vám vadí, jaký používá deodorant, jděte ho vybrat s ním. Problém bývá, když chlap hůř cítí a tak aby sám cítil vůni, polije se od hlavy k patě a nechápe, jak druhým to může vadit. Přestaňte mu kupovat cokoli, co se dá nezřízeně mačkat.

Antiperspirant s vůní, která je příjemná oběma, parfém, s dávkovačem, který ho naučíte používat a hlavně, po použití musí mít příjemný pocit on sám.

Nelíbí se vám jaký střih kalhot, nebo jaké barvy košile nosí? Zkuste ho nasměrovat k pohodlnému, moderně střiženému oblečení v barvách hodící se jeho typu. Jestli miluje kostkované košile a vy máte při pohledu na něj pocit, že každou chvíli popadne pilu a sekeru a rázně vykročí do lesa kácet stromy, ukažte mu, že i takový vzor se dá nosit i na jiné, než flanelové košili. Nebo se nechce vzdát mikin a odmítá si přiznat, že už by je měl nosit jen na výlety? Lehká bunda sportovního střihu, ho jistě osloví. Nezapomínejte, že chlap miluje pohodlí. Nechce škrtící a škrábající módu. Od toho jsme tu my.

Nepropadejte panice, když se rozhodne chvíli nosit na tváři vousy, ve kterých podle vás vypadá jako umazaný. Touží po nich a sám je oholí, až mu kamarádi řeknou, že to není ono. Za tytéž slova od vás, by se urazil, ale na ně dá.
chlap v košili

Chcete s ním strávit večer u romantického filmu při svíčkách a on vám oznámí, že jde na fotbal?

Nezoufejte, takových večerů ještě bude! On se ale potřebuje vykřičet, vyblbnout, pokecat s kamarády, dát si nějaký pivko bez vyčítavých pohledů a až se vrátí, poznáte, že upustil páru a je už zase jenom váš.

Nepočítejte pořád kalorie, uvařte jim něco, co měli rádi už v dětství. Vyvoláte tím krásné vzpomínky. Vždyťmuži se mají cítit dobře a krásná atmosféra za to přece stojí.

Jestli jezdíte každý rok na dovolenou podle vašich představ, věřte, že on touží po něčem jiném. Místo válení se u moře možná touží po turistice ve Skotsku, nebo chytání ryb v Norsku, nebo jenom si chce zavzpomínat na mládí a vyrazit se stanem k vodě.

Nebraňte se tomu. On se podřizuje pořád vám, tak jednou to snad vydržíte. A třeba se vám nakonec jeho způsob trávení dovolené zalíbí.

Nemusíme se jim ve všem podřizovat. Buďme ochotné přijmout jejich názory, nevydupávejme a nevyplakávejme si trávení volného času podle nás a zaradujeme se, že naše malé ústupky vedou k jejich velkým činům v náš prospěch.