Jak si vybrat realitní kancelář

Koupě či prodej nemovitosti je vždy významný krok v nejedné domácnosti. Jde o závažný právní úkon, který by se neměl podcenit. Mnoho lidí se nechají nalákat na prodej či koupi nemovitosti tzv. bez realitky. Vidí levnější akci bez poplatků. Je to ale velmi ošemetné, protože jedině právník mnohdy vidí, jaké náležitosti nás mohou poškodit nebo ošidit.

Chytrý člověk v žádném případě nepřistoupí na realitní úkon bez právníka. Ale i realitní kancelář, která nám všechny úkony včetně vložení do katastru nemovitostí udělá tak, jak má být zaručí, že my nemůžeme být poškozeni. I realitní kanceláře jsou dobré a špatné. Obchod s nemovitostmi láká i méně poctivé obchodníky. Narazit na společnost, pro níž je zásadní co nejvyšší zisk na úkor zákazníka, není nijak obtížné. Proto je důležité věnovat výběru takových služeb velkou pozornost. Jak si tedy vybrat a jaké dodržet zásady?

a/ vybrat jednu realitní kancelář
 Kanceláří najdeme na každém rohu mnoho. Musíme si udělat čas, a projít recenze těchto kanceláří, prohlédnout si jejich nabídku na internetových stránkách, zvážit jejich podmínky. Po tomto prvotním výběru se nám počet kanceláří, které připadají v úvahu, značně sníží. Pak většinou zbudou 2-3 , které se nám líbí a splňují naše požadavky. Z těchto pak po zralé úvaze vyberte tu, která se vám jeví jako nejsolidnější.

b/ návštěva realitní kanceláře
Po telefonické domluvě kancelář navštívíme. Realitní makléř s námi probere naše požadavky a též vysvětlí stanoviska realitní kanceláře k dané situaci. Vězte, že je vhodné poslouchat názory, které vám realitní makléř bude sdělovat.  Denně vidí nemovitostí desítky a ví, jaká je poptávka či nabídka trhu.

c/návštěva nemovitosti s realitním makléřem
Realitní makléř podrobně obhlédne nabízenou nemovitost nebo s vámi navštíví nemovitost, o kterou máte zájem. Poskytne své zkušenosti a poradí, jak nejít pod cenu nebo nenaletět předražené nabídce. Dejte si velký pozor na nereálné sliby a nabídky. Kancelář, která je seriosní, vám vždy poctivě sdělí pozitiva i úskalí prodejní akce. Poskytne vám právní poradenství a veškerý administrativní servis.