Proč se přestěhovat do Chorvatska


Jsou tu teplé zimy – kdo není vysloveně milovník lyžování a zimních radovánek, a nebydlí někde v blízkosti horských úbočí, nemívá ze zimního období velký profit. Jistě, že je krásná zasněžená krajina, a také nesmírně romantická, ale to bývá právě obvykle v horách nebo na samotách, mimo civilizaci, kde nepůsobí rušivé vlivy automobilového provozu či průmyslové výroby. Jestliže nepatříte k těm, co vyhledávají zasněženou krajinu, a máte raději teplejší počasí, Chorvatsko bude pro vás ideální. Zároveň ušetříte za palivo pro vytápění, což je v dnešní době vysokých cen energií další bonus navíc.

Plitvická jezera

Pobyt u moře patří k nejkrásnějším zážitkům v životě – co naplat, naše země moře nemá, a je to odtud k moři také patřičně daleko. Kdyby nebylo moře tak atraktivní a zajímavé, mnohé cestovní kanceláře by u nás ukončily svou činnost, protože by se lidé orientovali na dovolenou trávenou třeba jako vodáci na Berounce nebo jako turisté v horách či cyklisté na Třeboňsku. Neměli by tolik důvodů každý rok plánovat pobyty v Řecku, ve Španělsku či na Kypru, protože tamní krajina by bez moře zas tak zajímavá nebyla.

moře v Chorvatsku

Jadran je v Chorvatsku nesmírně podmanivý svou jedinečnou krásou a někteří z vás opravdu zatouží tady žít. Prodej domu v Chorvatsku https://www.najadranu.cz/prodej/ je pak tím opravdovým požehnáním, které si dopřejete raději, než české buchty a knedlo vepřo zelo.

Máte to blízko na Plitvická jezera – natáčela se tu filmová klasika „Poklad na Stříbrném jezeře“ a jde o světový unikát, který byste si neměli nechat ujít. Jezera lze navštěvovat častěji, je to přírodní oáza klidu, obohacená velkým množstvím zdraví prospěšných záporných iontů. Ionizace ovzduší u tekoucích vodopádů výborně prospívá každému bez ohledu na věk a pohlaví, a v první řadě alergikům a lidem s chronickými chorobami. Je to svým způsobem přírodní lázeňská léčba.