Čím ozdobit zahradu

Kdyby mi tuto otázku položil někdo před lety, tak odpovím jasně, že květinami. Případně ještě nějakým tím koutkem k sezení a grilování. Dnes už bych zdobila i jinak. S věkem se holt vkus mění.
Nabízí se spousta artefaktů různé kvality a hodnoty, které si můžete na zahradu umístit. Pomineme-li rezavějící harampádí a různé vraky, které tam opravdu nepatří, můžeme si jmenovat aspoň některé příklady.
zahradní dekorace
· Zahradní trpaslíci
Zná je každý a názory na ně se velmi různí. Mohou být roztomilí nebo strašně kýčovití. Za sebe musím říct, že taková babiččina zahrádka ozdobená trpaslíky různých povolání a v různých pozicích mi připadá hlavně z pohledu dětí kouzelná. K modernímu domu se zrovna nehodí, ale u staršího stavení mohou klidně najít své místo a nejeden kolemjdoucí se rád zastaví a bude je pozorovat. Se zahradními trpaslíky se to má takto .
· Pískovcové sochy
Mohou být i z jiného druhu kamene, ale pískovec je asi nejčastější. Může se jednat o různé amfory, zvířata, sličné polonahé dívky, záleží na vkusu a tom, kam chcete sochu umístit. Hodí se i k moderním stavbám. Ale nic se nesmí přehánět.
· Dřevěné sochy
V mém okolí je několik velmi schopných řezbářů, kteří tvoří sochy motorovou pilou nebo dláty a je jich rozeseto po zahradách, ale i volně po lukách a lesích kolem cest velké množství. Doma ještě žádnou nemáme, ale ráda se na ně dívám a nějakou domů plánuji. Krásné jsou malé zvoničky nebo srdce, či různá zvířata. Nadělají parádu všude.
domeček houba
· Pítka a fontánky
Z keramiky nebo kamene vám zvlhčí vzduch a uděláte něco pro ptáčky a hmyz. Budete mít od jara do podzimu co pozorovat.
· Samorosty
Co si přinesete z procházky z lesa, to se neztratí.
· Krmítka
Zase něco pro ptáčky, tentokrát na zimní sezonu. Nezapomeňte si pořídit atlas ptáků.
· Sluneční hodiny
Praktická dekorace, mohou být stojací v prostoru, nejen na zdi domu.