Doplňky k vratům

Když už čteme o těch vratech, nebudeme se zabývat těmi obyčejnými, které se zavírají a zamykají ručně. Ty jen čas od času natřete, aby vám je nesežrala rez a prakticky s nimi více starostí není. Jenže dnes jsou v kurzu vrata, která se zavírají samy. Jsou řízena dálkovým ovládáním a fungují na samostatný pohon elektromotorkem.Dálkové ovládání
Stejně jako o celá vrata i o tento se musíme nějak občas starat. A to možná nevíte, že existují i příslušenství pro pohony různých druhů. Ano, tak jako si můžete koupit nějaké doplňky k jiným výrobkům, tak stejně to lze udělat i zde.
Samozřejmě zde nemluvíme o pravidelné údržbě, ale o věcech navíc. To jsou různá čidla, dálková ovládání a podobné věci. Máte-li doma děti, nebo se vůbec mohou potulovat poblíž, není třeba mít obavy, že by je vrata skřípla. Nebo nějak jinak je ohrozila, když si přikoupíte výstražné signalizační zařízení. Tomu dá pohon pokyn, aby se spustilo a ono to automaticky udělá. Podle druhu začne vydávat zvuky a samozřejmě i blikat, stejně jako klasický maják, který se používá jako varování.
Můžete si přikoupit i komfort ovládání přes internet a wi-fi. Toto zařízení je malé, laciné a dokáže se „spárovat“ s jakýmkoli druhem pohonu garážových vrat. Totéž samozřejmě platí i pro všechny brány, které se otevírají na stejném principu. A pochopitelně i zavírají.Roletová vrata
Můžete mít dokonce dálkové ovládání s mini klávesnicí. I toto funguje na principu dálkového ovládání a vejde se do kapsičky u vesty.
Vidíme, že jsou drobnosti a maličkosti, o kterých se nikde moc nemluví a ani moc nepíše. Přesto jsou vyráběny, a i prodávány na všech trzích v Evropě, ale i v celém světě. Proto se porozhlédněte kolem a podívejte se, zda by se vám nemohla nějaká ta drobnost hodit. A když zjistíte že ano, tak neváhejte a kupte si ji. Jistě se z této maličkosti stane dobrý pomocník.