Jak se chovat při partnerské hádce i po ní


Okořeňte si vztah
Hádka u vás doma byla vlastně jen kvůli maličkosti, ale přerostla vám do obřích rozměrů? To vůbec nevadí, hádka je totiž jednou možností komunikace mezi partnery, a neunikne jí asi žádný pár. A vyhýbat se jim není vůbec dobré, protože pak ve vás problém jen roste, až nakonec stejně vybuchnete.

Hádka je tak trochu kořením vašeho vztahu. Je ale velmi důležité, abyste se po hádce dokázali zase normálně bavit, mluvit spolu a uznat hodnotu toho druhého. Jak tedy hádku vyřešit s minimálními následky na vašem vztahu?

·         Ve vzteku se z vás mohou sypat šílené věty, které byste za normálních okolností ani neřekli. Je ale dobré se zamyslet nad názorem partnera. Pokud má pravdu, uznejte ji.

Určitě nechoďte spát rozhádaní, protože si pak v noci neodpočinete. Zkuste se proto usmířit, nebo se alespoň v dobrém domluvit, že to proberete zítra.

·          Zkuste zbytečně nehysterčit, stejně tak ničeho nedosáhnete. Křikem, nebo házením věcí vašemu vztahu moc neprospěje, spíše naopak. Ovládejte tedy své emoce. Raději s klidnou hlavou řekněte partnerovi, co vám vadí. Pádné argumenty budou mít větší váhu než řev.

Během hádky zbytečně nevytahujte staré záležitosti, které jste řešili před časem. Tím akorát obnovíte staré rány. Pokud u vás nastane nějaký problém, řešte ho hned a nečekejte týdny nebo měsíce.

·         Zkusíte místo hysterických scén tichou domácnost? Ani to není správné řešení. Mlčením totiž spory nevyřešíte.
Pokud si na partnerovi vyléváte vztek, který ale přišel spíš kvůli práci nebo jiné denní starosti, omluvte se. Tlak z vás musel ven, upustili jste páru na jiném místě, než bylo třeba. Partner to ale jistě pochopí.

·         Nesoutěžte, kdo udělá první krok ke smíru. I když se oprávněně zlobíte, můžete přiznat, že potřebujete ještě trochu času, abyste si srovnali myšlenky. Přesto byste se mohli obejmout na souhlas smíru. Vždyť milovat se můžete pořád, i když jste se hodně pohádali.