Nebojte se učit cizí jazyky

Kdo v dnešní době hledá zaměstnání, a neumí ani jeden cizí jazyk (většinou převažuje angličtina), je v obrovské nevýhodě, protože dnešní absolventi středních i vysokých škol umí většinou dva i více jazyků, takže i když máte ostatní předpoklady pro vysněné zaměstnání, ale cizí jazyk neumíte, dá zaměstnavatel přednost právě těmto absolventům.
anglicky souhlasím
I když je nejlepší učit se cizí jazyky už od dětství, dnešní generaci dospělých lidí to dopřáno nebylo, většina z nás se potýkala nejprve s ruským jazykem, po roce 1989 s jazykem německým, ovšem nebyl nikdo pořádně kvalifikovaný, kdo by nás němčinu pořádně naučil.
Nic však není ztracené, cizí jazyky se můžete naučit v každém věku, u dětí se doporučuje sice začít na něj mluvit cizím jazykem zhruba nejdéle do 6 let, pokud máte děti v tomto předškolním věku, můžete se začít učit s ním, pokud ne, můžete třeba s partnerem nebo kamarádem. Ve dvou totiž můžete „s někým hovořit“.
Ať už si vyberete studium formou jazykového kurzu, nebo se chcete učit sami doma, naučit se slovíčka nebude až takový problém, problém může nastat, když chcete jazyk začít používat, v tomhle mají výhodu děti a teenageři, protože se nestydí za špatnou výslovnost, tak jako dospělí. My už se víc pozorujeme, dětem to problém nedělá, ještě z toho mají legraci.
Při kurzu i učení doma je velmi dobré vypůjčit si z knihovny knihy v daném jazyce (nemusíte si je hned kupovat), nejsou tím myšlené učebnice, ale normální knihy, a zkusit je číst v daném jazyce, a k tomu si jednotlivá slovíčka i věty, které nebudete vědět, překládat, uvíznou Vám v paměti. Také je dobré jazyk, který si vyberete, poslouchat, protože výslovnost bývá jiná než psaná forma, sledujte proto filmy nebo seriály v jazyce, který se chcete naučit.
anglická otázka
Pokud touhle formou zvládnete dobře jeden cizí jazyk, nic Vám nebrání naučit se ještě další, v dnešní době jsou požadovány v zaměstnání jazyky různé, kromě němčiny a angličtiny někteří zaměstnavatelé požadují také ruštinu nebo polštinu, záleží, s jakými obchodními partnery spolupracují.
Nemáte se vůbec čeho bát, důležité je vědět, proč se chcete cizí jazyk naučit, mít dostatečnou motivaci a pevnou vůli.