Připravte svůj bazén na příchod zimy i na příští sezónu

Chcete-li svůj bazén zodpovědně připravit na příští sezónu, a to bez vypuštění vody v nádrži, měli byste se vybavit dvěma šikovnými pomocníky. K nim patří speciální chemický přípravek zazimovač, a také praktické dilatační plováky.
dívka s kloboukem

A jak je potřeba při přechodu na zimní spánek bazénu postupovat?

Vlastně to není nijak složité a postačí, když se budete držet postupu, který najdete podrobně popsaný na webových stránkách. Samozřejmě to celé může být ještě jednodušší, pokud zazimování vašeho bazénu svěříte do rukou odborníků, kteří se v celé problematice skvěle vyznají a veškeré potřebné kroky provedou za vás. Jestliže byste však raději ušetřili nějaké korunky a vyzkoušeli si celý postup sami, tak se do toho neváhejte pustit svépomocí!
ledová jeskyně

To první, co musíte nutně udělat na začátku celého procesu je, zajistit, aby voda ve vaší koupací nádrži byla v perfektní kondici. Vlastně se nejedná o nic jiného, než o to, co jste vykonávali po celou koupací sezónu. I v tomto případě je potřeba s pomocí testeru zjistit aktuální hodnotu pH a aktivní oxidační látky, a případně je upravit na požadované parametry. V každém případě jde o to, aby vaše nádrž byla prostá jakéhokoli znečištění, a to i v podobě inkrustace na stěnách nádrže, biofilmu na hladině či slizu na stěnách bazénu. Zkrátka a jednoduše řečeno, veškeré znečištění musí z vody pryč. Jakmile bude vše v pořádku, můžete postoupit k dalšímu kroku. Ten je snadný – prostě snižte hladinu vody pod vstup do filtrace.

A poté již můžete do vody aplikovat speciální přípravek, takzvaný zazimovač. Postarejte se o to, aby se rovnoměrně rozptýlil do celého objemu vody, třeba tím, že vodu v nádrži promícháte.

Pak už jen stačí upevnit na vodní hladině dilatační plováky. Ty fungují jako pojistka proti tomu, aby led poškodil stěny nádrže. Přetáhněte a pevně uchyťte krycí plachtu, a máte hotovo.