Proč si pořídit na zahradu zapuštěný bazén

Připadá vám mít na zahradě malý https://slovnik.azet.sk/pravopis/slovnik-sj/%3Fq%3Dmal%25C3%25BD bazén o rozměrech, kde se nedá pořádně plavat, za zbytečně vyhozené peníze? Pak bychom se mohli společně zaměřit na činnosti, s nimiž vás tento relaxační prvek bude bavit.

Voda nadnáší – díky zemské gravitaci se tu nevznášíme, jako motýli, a to je samozřejmě dobře, protože bychom mohli při nepatrném odrazu od zemského povrchu odcestovat do vesmíru. Jenže ono to má svá plus i mínus, kupříkladu se po celodenní horské túře cítíme značně unaveni, že s radostí uleháme pod peřinu. Pokud jste také zesláblí únavou, zkuste se ponořit alespoň na půl hodiny do bazénu. Voda nadnáší tak, že vám ihned začne provádět relaxační terapii, aniž byste museli někoho o to žádat. Častý pobyt v bazénu i bez plavání vám dá mnohem víc, než pravidelné návštěvy masérských salónů.

voda v bazénu

Snídaně u bazénu vás bude bavit – v nejlevnějším bazénu do země nemusíte být ponořeni až po uši, můžete se tu povalovat na lehátku, anebo si tu pouze smočit oteklá chodidla a lýtka. Snídaně vás tu bude bavit i tehdy, nebudete-li zrovna pod vodou, on stačí pouhý pobyt v blízkosti vodní hladiny, která uklidňuje mysl. Za slunečného a teplého počasí je snídaně u bazénu mnohem lepší, než na terase nebo uvnitř domu.

brýle u bazénu

Záporné ionty – jedním z důvodů, proč vás baví snídat u vody, jsou záporné ionty, které se z vodního prostředí uvolňují do ovzduší díky vodnímu výparu. Jsou to velmi potřebné a zdraví prospěšné látky, kterých je výrazný nedostatek zejména v kancelářích a obecně ve městech s velkým silničním provozem a průmyslovou výrobou.

Pořádný kus antistresu – antistres je cokoli, co rozpohybuje zlenivělý lymfatický systém, uvolní do krve endorfiny, zlepší náladu a rozjasní mysl, a to vše bazén dovede. Až na vás půjdou chmury a deprese, až vás někdo nepatřičně vytočí či poníží, neotvírejte pomyslnou „kudlu v kapse“ a neotvírejte ani láhev rumu na zapití žalu, běžte si raději zaskákat do bazénu. Uvidíte, že to zabere.