Tři nové styly stravování – v čem spočívají?

První věc, kterou byste si měli uvědomit, je, že žádný z následujících způsobů stravování nemusí nutně znamenat redukci váhy. Redukce váhy je hlavně o kalorickém deficitu(přijmete méně kalorií než vydáte). Můžete být vegan, ale to nutně neznamená, že budete hubnout. Zhubnout se dá i na klasické stravě. Hubnutí je o tom, přijmout tolik kalorií, aby váš příjem nepřekročil výdej a to se s klasickou stravou určitě dá zvládnout. Pokud je vám to jasné, můžeme se přesunout k samotným stylům…
bobulové ovoce
Veganství
Jedná se asi o nejrozšířenější styl z těchto tří. Jedná se o vyřazení veškerých živočišných produktů. To znamená, že vegani nejí maso, vejce, mléčné výrobky, ale někteří ani med, protože med vyrabí včely, živočichové. Často však být veganem neznamená jenom to, že nejíte živočisné produkty, ale stane se to vaším životním stylem. Nakupujete jen přírodní kosmetiku, nenakupujete kožené oblečení apod.
druhy ořechů
Paleo
Hlavní myšlenkou paleo stravy je návrat ke kořenům, do pravěku, kdy lidé neznali zemědelství a byli lovci a sběrači. Pravěcí lidé jedli hlavně maso a bobule. Co je tedy v paleo stravě povolené a co ne? Když jste na paleo stravě, nejíte obiloviny a mléčné výrobky. Jíte hlavně maso a ryby, vejce, ovoce, zeleninu, ořechy a semínka, někde se uvadí, že můžete jíst i všechny druhy brambor.
Raw
Raw strava neboli vitariánství spočívá v tom, že nejíte potraviny upravené nad 42°C. Potraviny jsou rostlinného původu, ale např. luštěniny a obiloviny jsou nevhodné. Luštěniny kvůli špatné stravitelnosti a obiloviny kvůli obsahu lepku. Jedí se pouze naklíčené. Často se i nevitariáni na jaro a léto stávají vitariány, protože raw strava v zimě není v našiem podnebí nejvhodnější.
 kus masa
Pokud vás nějáký ze předešlých zpusobů zaujal, můžete zkusit, jestli vám vyhovuje nebo ne. Nikdo vám neříká, že se tak musite stravovat do konce života. Je to jen na vás.