S jakými sporty uvítat jaro?

První sluneční paprsky nás doslova magicky přitahují k sobě a my vyrážíme ven. Řada z nás právě na toto období čeká, aby mohla začít s nějakým sportem. Jaro je, oproti zimě, ideální v tom, že se můžeme věnovat řadě venkovních aktivit a nemusíme se příliš omezovat.
cyklisté na stezce
Co můžeme podniknout?
Chůze
Krásný jarní den láká spoustu lidí na procházku. Někdo v tom vidí nudnou aktivitu, vhodnou tak akorát pro seniory, která se sportem nemá nic společného. Nenechme se však mýlit. Lékaři doporučují všem bez rozdílu věku každodenní svižnou půlhodinovou kondiční procházku, která našemu zdraví může v mnohém prospět. Když přibereme trekingové hůlky a obyčejná chůze se promění v nordic walking, pak už se chtě, nechtě, věnujeme sportování a je-li pravidelné, tak se výsledek určitě brzy dostaví.
běžící brunetka
Běh
Ti, kteří si pro letošní rok předsevzali, že začnou běhat, možná otáleli a zdráhali se začít v mrazivém a nevlídném zimním počasí. První jarní paprsky působí mnohem pozitivněji, a tak nic nebrání tomu nazout běžecké boty, vzít na sebe pohodlné oblečení a zatím třeba pomalým tempem, střídajícím běh s chůzí, vyrazit do přírody. Stačí pár týdnů a zjistíme, že máme prvních pět kilometrů bez přestávky v kapse a nějaké to kilo dole. Dobrý pocit ze sportování a také třeba lepší imunita může být rovněž příjemnou motivací.
Kolo
Milovníci cyklistiky můžou konečně také, po ústupu mrazů a roztátí sněhu, oprášit své odpočívající kolo, provětrat se příjemnou projížďkou po nenáročné cyklostezce, nebo pořádně šlápnout do pedálů a dát si první jarní výlet.
lidé v parku
Další aktivity…
Jakmile se u nás začne jaro naplno zabydlovat, začnou se otevírat i venkovní sportoviště. Můžeme tedy vzít raketu a zajít si zahrát třeba tenis, volejbal či stále více oblíbený golf.  Ať už preferujeme jakýkoliv sport, důležité je, že se hýbeme a máme z toho radost. Po zimním povalování u televize je to u spousty z nás více, než potřeba.