V jednoduchosti je krása i efektivita

Platí to snad opravdu ve všem, na co si dokážete vzpomenout, a ve světě módy dvojnásobně. Lze říci, že to platí, co se týče střihů, barev, látek, doplňků, bot a nakonec sem patří i účes a líčení. Cokoli překombinovaného nepůsobí na pozorovatele vkusně ani líbivě, protože už zkrátka nedokáže outfit vnímat jako celek, ale kusy, které podvědomě oddělí od těch, co spolu ladí, vnímá zvlášť, což celkový výsledek ruší.

modelka

Je třeba přemýšlet už při nákupu

Důležité je, přemýšlet nad laděním barev už při nákupu nového oblečení. Je dobré už předem uvažovat o tom, na jaké příležitosti tento nový kus oděvu budete pravděpodobně používat, a zda máte doma doplňky, které by se vám k tomuto kusu hodily. Může se jednat o naprosté detaily, jako jsou náušnice, čelenka, šátek, přehoz, obuv či dokonce brýle. Většinou má ale člověk sklon k určité barvě, která v jeho šatníku převažuje, a ne jenom v šatníku ale také i v již zmiňovaných doplňcích a proto, když se dáte do pátrání ve skříni, šperkovnici a botníku, věřím, že vždy lze nalézt nějaké vhodné spojení.

Neutrální barvy

Známým pravidlem je, že neutrální barvy ladí vždy se všemi ostatními, takže pokud zvolíte bílou košili, nad doplňky už moc přemýšlet nemusíte, jen natolik, aby ladily mezi sebou v jedné barvě, přičemž je samozřejmě možné kombinovat různé odstíny barev. Pokud jste si pro dnešek vybrali neutrální kus oblečení, můžete si zvolit také výraznější doplňky, nebo účes, či boty a nemusíte se bát ani vzorů jako jsou puntíky, pruhy apod. Na jakou doplňkovou barvu máte dnes náladu, je zcela na vás.

Barevný oděv a doplňky

Pokud si vyberete hlavní kus vašeho oblečení barevný, např. košili, halenku, kalhoty či šaty je dobré už to s výraznými doplňky nepřehánět. Abychom zjemnili barevnost daného oděvu, je dobré druhou část zvolit neutrální, např. K červenému tílku zvolíme rifle, či kalhoty v barvě ladící a nenápadné, např. šedé, khaki, černé či bílé.

pletené šaty
A v čem že spočívá efektivita jednoduchosti? Podle nás v tom, že tím, jak se sladíte na povrchu, působíte celkově harmoničtěji i na své okolí. Je na vás radost pohledět a někdy si budete moct třeba i vyslechnout pochvalu. I to, jak se oblékáte, má dopad na lidi ve vašem okolí, ať už blízké, rodinu, kamarády či kolegy a nadřízené. Chcete – li podpořit harmonii vztahů s lidmi, se kterými se stýkáte, můžete tak učinit i touto cestou. Strávit před zrcadlem nějakou tu minutu navíc se prostě vyplatí.