Namalujte si obraz

Že jste nikdy nemalovali a ani ve škole výtvarná výchova nebyla tím předmětem, ve kterém jste o level převyšovali ostatní? Nevadí. Že nemáte potřebné propriety, nemáte plátno, barvy, stojan ani štětce. Nevadí. Že vůbec netušíte, jaké jsou správné postupy při malování. Nevadí. A že ani nevíte, co přesně byste namalovali. Opět nevadí. Jde přece o to, abyste bytu vtiskli své já. Nechcete malovat obrazy pro věhlasné aukční síně. Nechcete si hrát na umělce.
malování vodovkami
Plátno, štětce, sadu barev, paletu ale i samotný stojan není dnes problém nakoupit. Občas se tento sortiment objeví v každém z řetězců. Ne, nejde o profesionální materiály. Skuteční umělci by nad těmito věcmi možná i opovržlivě mávli rukou. Ale to vás nemusí zajímat. Ve vašem případě jde o to, aby vše plnilo účel na vaší úrovni, a vy jste nemuseli investovat hromadu peněz. A k tomu účelu tyhle výrobky v supermarketech slouží dokonale. Pokud by vás malování chytlo, a vy jste v sobě objevili skrytý, dřímající, talent, není problém se vybavit ve skutečných obchodech pro profesionální malíře. A naopak, pokud se v malování realizovat nebudete, samotný malířský stojan může být ve vašem domě zajímavým dekorativním prvkem.
Když už jsme si propriety pro malování donesli domů, je vhodně najít místo, kde malování budeme provádět. Na plátno by mělo dopadat reálné světlo. Tomu upravíme umístění nějakého světelného zdroje.
Pak už si rozmýšlíme, co budeme malovat. Může to být nějaká krajinka, pozadí, nebo pokus o portrét někoho z rodiny. Pokud malujeme podle vzoru, dobře poslouží nám fotografie předlohy.
plechovky s barvou
Můžeme ale jen tak jak nás napadne nanášet různé barvy. Prostě si vymyslíme motiv, téma. To si pak představujeme a snažíme se jej zhmotnit na plátně. Nebojte se. Umění dnes není o tom, co v obrazech vidí jiní, ale o tom co jim malíř řekne, že mají vidět. Prostě cákejte barvy, nanášejte vrstvu po vrstvě, neváhejte použít špachtli či nějaký předmět k dotvoření plastičnosti. Nespěchejte. Nechte se unášet fantazií.
Svůj obraz podepište a nechejte dobře uschnout. Zvláště olejovým barvám trvá několik dní, než jsou alespoň na omak suché.
Svému obrazu vyhraďte významné místo. Uvidíte, že si časem k němu, i když se vám z počátku nebude třeba líbit, najdete vztah. Přesně bude plnit to, co od svého počínání jste očekávali. Bude dotvářet prostor vašeho bytu a bude jej činit nezaměnitelným. A o to vám šlo.