Vhodná podlaha do interiéru

Podlahy zrovna nejsou moc určené na časté výměny a tak je třeba si dobře rozmyslet, jakou vlastně chceme, co by se nám do interiéru nejvíce hodilo. A že je skutečně z čeho vybírat je více, než jisté. V podstatě je dobré si nejprve zjistit jejich výhody a nevýhody. Pořádně si rozmyslet do čeho se pustit nebo k čemu povolat odborníky. Navíc každý materiál bude vyžadovat nejen jinou péči, ale i pokládku. Nicméně základ musí být u všech podlah stejný a to je, že musí být čistý a vodorovný podklad. Potom je třeba uvažovat o tom, zdali budeme podlahu lepit, nebo zvolíme plovoucí verzi či ještě položíme rošt. Mimochodem, pokud již máme podklad suchý, pevný, rovný, tak přišel už náš čas a není třeba déle čekat.pokládka podlahy

  1. Dřevěná podlaha včetně parket se hodí prakticky do každého interiéru, potřebuje ale pořádnou údržbu a také ošetření. Nicméně dřevo je skutečně noblesní záležitostí, ale není vhodné do všech domácností.
  2. Laminátová podlaha je takovou imitací dřeva a díky cenové dostupnosti získala oblibu u mnohých uživatelů.
  3. Linoleum a marmoleum se opět v interiérech objevují, jelikož mají úplně jinou podobu, než kdysi tomu bývalo. Moderní dekory přesvědčí nejednoho uživatele.
  4. Moderní verze korku nebo bambusu si naleznou také své příznivce. Před zvolením tohoto materiálu je třeba získat co nejvíce informací o tom, jak moc podlahu zatížit nebo jak se o ni starat.
  5. Na předních příčkách si velmi dobře obsadila pozici vinylová podlaha. Ani není divu, jelikož je cenově dostupná, nenáročná na údržbu a klidně může krásně imitovat samotné dřevo. Existuje daleko více dekorů a také předností, jak se můžeme přesvědčit u odborníků, kteří pokládají podlahy Praha.

tmavá podlaha v kuchyni

Podlahu můžeme zkrášlit

Je škoda zakrývat nově položenou podlahu koberci, ale pokud zvolíme jen nějakou část na místa, kterou nejvíce používáme, tak rozhodně to může být velmi příjemný design. Případně se vyplatí pořídit kožešiny před krb nebo do ložnice. I zde se nemusí jednat o originální kůži, velmi pěkná je verze i náhražky, která pozvedne prostory.