Jak vše zařídit před příchodem miminka?

Příchod nového človíčka na svět je spojen s nadšením, ale také strachem, aby mu nic nechybělo, a nic jej neohrožovalo. Co všechno musíte nutně pořídit, a jak vše vybrat?

Bude to jízda!

Ačkoliv se dítko sotva narodilo, už teď by se mělo začít seznamovat s okolím, a dýchat čerstvý vzduch. Nemluvě o tom, že jej jízda v kočárku krásně ukolébá, a jak všichni víme, kvalitní spánek je pro vývoj miminka neskutečně důležitý. Je tedy na čase začít vybírat kočárek. Ten by měl disponovat rozměrnou hlubokou korbičkou, aby se v ní dítko netísnilo. Dále pak odpružením a kvalitními koly, a rovněž kvalitním materiálem. Mezi kočárky na trhu v poměru kvalita cena neseženete lepší možnost, než je kočárek Riko Basic. Kočárky od značky Riko mají jedinečný inovativní design, ale také poskytují komfort dítěti, i rodičům. Tyto kočárky splňují bezpečnostní normy Evropské Unie, a jsou navrženy tak, aby se zavděčili i těm nejnáročnějším rodičům.

spokojené miminko

Sladké sny, drobečku.

Dalším důležitým krokem je volba dětské postýlky. Ta by měla mít možnost nastavení polohy, ideálně alespoň ve třech výškách, kdy novorozenec spí nahoře, aby se vám k němu lépe natahovalo, a stojící dítě zase dole, aby z postýlky nevypadlo. Dále by měla mít postýlka stahovací bočnici, aby v pozdějším věku mohlo dítko vylézt ven. Postýlku je pak potřeba vybavit kvalitní dětskou matrací, a mantinely. Nezapomínejte ani na monitor dechu, který vám zajistí klidný spánek, jelikož ohlídá bezpečí vašeho dítěte.

dětský pokojíček

Zabezpečení

Jakmile dítě začne lozit, stane se celý váš dům nebezpečným místem, které chce ten malý človíček prozkoumat. Ujistěte se, že máte zajištěny všechny elektrické zásuvky, skříňky v nichž mohou být nebezpečné předměty, schodiště, ostré hrany, a spotřebiče. Není od věci ani pořídit ohrádku, kam dítě bezpečně uložíte, když si potřebujete odskočit na toaletu.