Jaké schodiště je pro váš interiér to pravé?

Jestliže právě stavíte nový dům anebo rekonstruujete svůj byt, a to přímo od podlahy až po střechu, možná přemýšlíte také nad tím, jaké pro něj vybrat schodiště. To vám přijde vhod ve všech typech interiérů, kde je potřeba překonat nějaký výškový rozdíl jednoho i více podlaží, ať už se jedná o mezonetový byt anebo o patrový rodinný dům.
centrální schodiště, monumentální, s kobercem

Existuje mnoho různých provedení, jak lze potřebné stoupání vyhotovit a záleží jen na vás, jakému z nich dáte přednost. Stále větší oblibě se mezi lidmi těší samonosné schodiště http://www.kmkdesign.cz/schodiste-samonosna.php. Jejich velkou předností je, že nepotřebují žádnou podpěrnou konstrukci, a proto se snadno přizpůsobí prostoru, pro který jsou určeny.

Navíc, tento typ stupňů působí v prostoru velice vzdušně a opticky jej rozšiřuje, neboť nedochází k zabírání místa žádnou velkou hmotou, jako je například betonová podpěrná konstrukce. Pakliže i vy fandíte velkému otevřenému prostoru a vzdušným interiérům, jistě to bude ta pravá volba pro vás.
ocelové schodiště – točité

Tím spíše, že máte mnoho možností na výběr, jak může být takové stoupání zhotoveno.

Jednotlivé stupně bývají nejčastěji vyrobeny z masivního dřeva, a to z tvrdého, jako je dub anebo buk, případně exotické dřeviny, které snesou i hrubé zacházení, aniž by došlo k jejich znatelnému opotřebování. Nicméně na výběr je i celá řada dalších materiálů, jako například stupně z plechu, ze skla, z mramoru anebo z umělého kamene. Spojovací prvky bývají nejčastěji zhotoveny z nerezu.

Velkou výhodou takových schodů je nejen jejich příznivá cena a poměrně krátká doba realizace, která se pohybuje v řádu několika týdnů, ale rovněž i snadná údržba. Stupně stačí přetřít vlhkým hadrem, na nerezovou ocel jsou vhodné i speciální spreje proti zanechávání otisků.

Uvidíte, že s výsledkem budete spokojeni a váš interiér zůstane elegantní a vzdušný zároveň.