Je foto tiskárna dobrou koupí?

Mnoho lidí má doma ke svému počítači i tiskárnu. Ta slouží k tisknutí potřebných dokumentů, i když je pravdou, že v dnešní době, kdy i na úřadech začíná být preferována elektronická komunikace, již není tak často používaná. Přesto existuje poměrně velké množství typů tiskáren, takže každý si vybere tu, která pro něj bude nejvhodnější. A jednou z těch poměrně oblíbených je i foto tiskárna. Ta se od jiných liší tím, že dokáže tisknout nejen na klasický, ale také na fotopapír, navíc barevně.

tištění fotky na foto tiskárně

Na první pohled se zdá, že je poměrně výhodná. Díky ní si můžeme vytisknout například fotografie z dovolené, aniž bychom za to museli platit. Není tedy divu, že láká tolik lidí. Pravdou však je, že situace není ani zdaleka tak růžová. V první řadě je potřeba přiznat, že kvalita nebude ani zdaleka taková, jako od profesionála. S tím je nutné při domácím tisknutí zkrátka počítat. Proto není ideální tisknout si zde například fotky ve větším formátu, které si budeme chtít následně nechat zarámovat.

klasický typ foto tiskárny

Také je potřeba uvážit, že tiskárna samotná ani fotopapír nejsou zrovna levné. V žádném případě tedy neplatí, že budeme mít fotky vytištěné zadarmo. A to ani není řeč o náplni, která rozhodně nevydrží dlouho a je potřeba ji při pravidelném používání poměrně často měnit. Pokud si tedy chcete tisknout fotky pravidelně, případně máte větší požadavky na kvalitu, rozhodně se vám vyplatí jít klasickou cestou a nechat je vytisknout u profesionála. Ten má mnohem lepší vybavení, a navíc vás to vyjde podstatně levněji.

Foto tiskárny jsou tedy jedním z výrobků, které se pro většinu lidí příliš nehodí. Jen málokdo s jejich pomocí ušetří peníze, a kvalita výsledného výtisku také není u běžných typů nejlepší. Proto je dobré se před koupí zamyslet, zda se nám vůbec vyplatí. Není to totiž levná investice, a vyhozených peněz je v každém případě škoda.