Nenechávejte nic náhodě – uložte si důležitá telefonní čísla i na instalatéry


Na každé nové SIM kartě máte uložené telefonické kontakty na hasiče, policii a rychlou zdravotnickou službu. Jsou dostupné nonstop po celý rok a volání je zdarma. Sice je jasné, že se tyto tísňové linky nesmí zneužívat, ale to nic nemění na faktu, že jste-li v nouzi vy nebo jiní lidé, je to svým způsobem pojistka – záchrana z kritických situací. Kromě této záslužné práce však existují i další nonstop servisní služby, bez nichž se leckdy neobejdeme, například pokud si zabouchnete pancéřové dveře od bytu a nemáte nikde mimo byt rezervní klíč, je servisní zámečník vaší jedinou spásou.

ventil vody

V podobném duchu se odvíjí i sklenáři, co zasklívají okna a dveřní výplně, a také instalatéři. Ti rovněž udržují nonstop servis a řeší závady plynových rozvodů a spotřebičů, topení a rozvodů vody. K těm nejpikantnějším patří únik vody na podlahu či do zdiva. Když někde začne unikat plyn, velmi jasně to zaznamenáte svým čichem a jakmile, například v domácnosti, ihned aktivně zasáhnete a uzavřete HUP (hlavní uzávěr plynu), máte po starostech. Zavoláte instalatéra a ten už si s opravou poradí. V takových situacích nebývají žádné škody na majetku, což vás pak vůbec nemusí stresovat.

vodovodní kohoutky

Únik vody je ale něco jiného, tam stačí i malé množství a je to patálie s dalekosáhlými následky. Voda může vyplavit sousedy pod vámi a vy se pak „nedoplatíte“, pokud nemáte sjednanou na tyto situace pojistnou smlouvu. Ještě horší je únik vody do zdiva, protože tam může voda proniknout t do zásuvek, vypínačů a rozvodnách krabic elektrických rozvodů a způsobit tu zkrat a vodivé prostředí. Paradoxně můžete kvůli unikající vodě i vyhořet.

Buďte tedy bdělí a opatřete si kontakt na instalatéry ještě předtím, než dojde k maléru, ještě před tím, než bude nutné vypnout hlavní jistič a uzavřít hlavní uzávěr vody, což vám aktuální vyhledávání instalatérů na Internetu ještě znesnadní.