Od semen k úrodě uplyne sotva týden

Chtěli byste si vypěstovat svou vlastní zdravou zeleninu? Nevlastníte ani metr čtvereční půdy a dokonce nemáte ani balkón, kam by bylo možné postavit truhlíky se substrátem? V tom případě nevěšte hlavu, protože ani to vám ve vaší cestě za zdravou úrodou překážet nemusí! K úspěchu vám budou stačit jen semena na klíčení, vhodná nádoba a voda.

výhonky na dlaních

Právě pro vás je tou nejlepší cestou pěstování mladých výhonků rostlin. Jedná se o ideální způsob, jak se zásobit křupavými klíčky, které jsou doslova nabité všemi podstatnými vitamíny, minerály, enzymy i jinými látkami, které vašemu tělu prospějí. A jejich pěstování vám nezabere více, než pouhých několik centimetrů čtverečních místa na okenním parapetu anebo na jiném místě, kam dosahují sluneční paprsky.

Tento způsob „zahradničení“ je tedy dobrá cesta pro všechny lidi, kteří chtějí sklízet úrodu a nemají potřebný prostor pro sázení zeleniny, anebo také pro všechny, kteří se chtějí zásobit čerstvými vitamíny i v zimním období.
prkénko pod zeleninou

Navíc, pěstování klíčků je naprosto nenáročné na prostor, a stejně tak i na čas. A dokonce vás nebude stát ani příliš mnoho úsilí, což se o klasickém zahradničení tvrdit nedá. Zapomeňte proto na namáhavé setí, okopávání a pletí a složité a časově náročné zpracovávání úrody. Klíčky vypěstujete jedna dvě bez starostí a sklidíte je stejně tak snadno, jako zasejete. Navíc, připravené ke konzumaci jsou prakticky okamžitě, nemusíte je totiž vůbec nijak upravovat, stačí je jen tak chroupat.

Na druhou stranu, všichni ti, kteří rádi čarují v kuchyni, si také přijdou na své – klíčky se výborně hodí k využití v teplé i studené kuchyni, můžete je přidávat do salátů, pomazánek, polévek, do těstovin anebo z nich udělat originální přílohu či součást obložených baget. Vaší fantazii se v tomto směru zkrátka žádné hranice nekladou.

A to, co nestihnete sníst, můžete uložit do lednice až na několik dní.