Ombré úprava vlasů

Hitem posledních několika let, co se týče barvení vlasů je ombré styl. Základním charakteristickým znakem této úpravy vlasů je zesvětlení konečků. Nejlépe to vypadá u dlouhých vlasů, jejichž přírodní barva je světle plavá, to v konečném výsledku zajistí přirozeně vypadající přechod mezi barvami. Pokud jste nositelkou světle plavých vlasů, můžete si k vyšisování vlasů dopomoci šťávou z citronu. Šťávu naneste na vlasy všude tam, kde chcete, aby citron působil, vlasy ještě prohrábněte prsty a nechte uschnout nejlépe pod slunečními paprsky. Nakonec vlasy opláchněte vlahou vodou. Samozřejmě výsledek nebude patrný po jedné aplikaci, proto postup opakujte několikrát, klidně i měsíc v kuse. Vašim vlasům to neuškodí, spíše naopak.

oblečení

Historie ombré

Původ tohoto nápadu vznikl již v 1. Polovině 19. Století ve Francii. Tehdy se ještě nejednalo o způsob vlasového barvení ale o označení tkanin a přízí duhových barev. Slovo „ombre“ je tedy francouzského původu a v překladu znamená stín, což si lze v tomto spojení vyložit jako stínování z jedné barvy do druhé.

model

Vlastnoručně nebo u kadeřníka?

Ombré barvení můžete zkusit i sami doma. Na trhu lze k tomuto účelu sehnat speciální barvy, které v balení obsahují nejen tubu s barvou ale také speciální hřebínek, který vám usnadní vytvořit co nejjemnější přechod barvy. Nesáhnete vedle, pokud si pořídíte ombré barvu od L´oreal Paris, která poskytuje výběr mezi těmito barvami podle odstínů vaší přírodní barvy vlasů. Doporučuji vám nejprve zajít ke kadeřníkovi, a pořádně sledovat, jak barvení provádí a následující barvení už můžete zkusit sama, určitě si potom budete víc jistá s tím, jak postupovat, i když u každé barvy je samozřejmě návod k použití.

Barevné kombinace

Pokud vás časem přestane bavit jen klasická ombré úprava, která je mimochodem také šetrnější k vlasům než ty barevnější varianty, můžete zkusit experimentovat. Opět doporučuji poradit se předtím s kadeřníkem. Pokud si však nejste jistá, jakou barvu na vaše konečky zvolit, můžete vyzkoušet křídové barvy, které zmizí hned po jednom spláchnutí vlasů. Na trhu je možné je sehnat za méně než 200 Kč a výběr je ze širokého spektra barevných kříd.

móda

V úvodu byl zmíněn, že nejlépe tento způsob barvení vypadá na dlouhých vlasech, ty však vůbec nejsou podmínkou, ombré může vypadat neméně působivě i na vlasech střední délky či dokonce i na mikádu. Pokud máte chuť na změnu vašich vlasů, jen směle do toho.