Přírodní produkty, které podpoří vaše zdraví

Chcete podpořit své zdraví? Zaměřte se na potraviny, které jsou prověřeny staletím užívání.

Caigua

Caigua, za tímto exotickým názvem se skrývá potravina, která se v Peru již po staletí využívá jako jídlo, které podporuje zdraví. Caigua podporuje zažívání, má nízké kalorické hodnoty a má pozitivní vliv na metabolismus tuků. Používá se jak syrová, tak vařená, vždy očištěná od semen.
aloe vera

Aloe vera

Jedná se o sukulent z čeledi liliovitých, které roste po světě přes tři sta druhů. Původně pochází z Afriky, rozšířilo se však po celém světě. I u nás si jej spousta lidí pěstuje v květináčích. Aloe vera má velmi výrazné posilující účinky, které vám pomůžou ve stavech vyčerpanosti, rekonvalescenci po úrazech, nemocích, lehčích popáleninách, posílí imunitní systém, pomůže vám proti stresu i nervozitě.

Acai Berry

Acai je palma, která je vysoká až 25 metrů. Plody jsou velké asi dva centimetry a rostou v trsech. Acai obsahuje velké množství prospěšných látek, počínaje vitamínem C až po vitamín A. Acai pochází z Brazílie, konkrétně z Amazonie a u nás se dá koupit většinou ve formě prášku.
matcha tea

Mačča

Mačča je dnes již velice známý japonský mletý čaj, který je vytvořený ze speciálního zeleného čaje. Tento speciální čaj se používá již tisíce let, dříve se používal k léčbě horečky, v současné době se ví, že má silné povzbuzující účinky. Má opravdu vysoký obsah antioxidantů, které bojují proti negativním účinkům UV záření. Také má silné uklidňující účinky, posiluje paměť a koncentraci, zvyšuje energii (je účinnější než káva), detoxikuje a pomáhá spalovat tuky.

Ať se rozhodnete tyto doplňky a rostliny ignorovat, nebo jim budete věřit, nechte si vždy poradit od vašeho lékaře, který vám jistě poradí jaké potraviny a doplňky zvolit. Prokazatelné příznivé účinky nemusí být u každého, ale jsou většinou dlouhodobě dokázané, již staletým používáním.