Psí móda

Oblečení pro psy už v dnešní době je naprosto normální záležitost. Převážně ale tyto mazlíčky oblékáme do chladného počasí, zejména v zimě. Není problém sehnat pro svého psího mazlíčka pletený svetřík, pláštěnku, bundičku, mikinu s kapucí, hárací kalhotky nebo dokonce psí botky. Ale zkuste svého psího mazlíčka nazout do botiček, nebo ponožek a uvidíte, co se bude dít. Pravděpodobně ho za sebou potáhnete a botky prodřete. Doporučuji, co nejvíce se v zimě vyhýbat posoleným chodníkům a silnicím, které, by mohly rozleptat povrch polštářků psích tlapek.

pes

·        Doplňky pro psy

Kromě psích oblečků lze také na trhu sehnat i stylová vodítka, kšíry, a samozřejmě obojky. Těch je na trhu nepřeberné množství. Obojky mohou mít v dnešní době několik různých funkcí, kromě té základní. Existují obojky proti klíšťatům a jiným parazitům, svítící obojky, elektronické výcvikové obojky, protištěkací obojky, GPS obojky nebo třeba výcvikové sprejové obojky, které fungují na bázi ultrazvuku, jež je psům velmi nepříjemný. Pokud nechcete pořizovat finančně nákladnější GPS obojek, a přesto chcete mít jistotu, že vám vašeho psího kamaráda, v případě jeho zaběhnutí nálezce bezpečně navrátí, je vhodné pořídit doplněk k obojku, tzv. adresář. Jedná se o kovový přívěsek na obojek, který je tvořen ze dvou, k sobě přišroubovaných částí, které se dají jednoduše rozšroubovat a zase zadělat, uvnitř je malý dutý prostor na vložení papírku. Do adresáře jednoduše srolujete papírek s údaji, popř. vaše telefonní číslo a pes je alespoň takto zajištěn.

·        Hračky

Nejraději ze všeho mají ale vaši mazlíčci rádi hračky, a to zejména ty kulaté, tedy míčky, balonky, tenisáky a vůbec všechno co se kutálí. Další v pořadí jsou ty, které ani nemusíte kupovat a najdete je na každé procházce parkem nebo u lesa, klacky, polínka, větve apod. však to znáte. Následují přetahovací hračky, tedy různá lana a provazy s uzlem, dále pískací gumové hračky, frisbee atd.

les

·        Pelíšky

Nakonec nutno také vzpomenou na psí odpočinek. I pro tyto účely je dobré svému čtyřnohému kamarádovi pořídit speciální pelech, který bude určen jen a pouze pro jeho odpočívání a spánek. I v tomto směru je výběr široký, lze pořídit matrace na spaní, kukaně a boudy, polštáře, nebo dokonce speciální ortopedické pelechy, pohovky či spací pytle.
Nejdůležitější ze všeho, je pro vašeho psího přítele čas, který s ním trávíte, ať už doma, nebo na procházce. Myslete prosím na tento fakt. Tím, že svému psíkovi koupíte drahé oblečky, doplňky a hračky mu dáváte pouze materiál, pes však potřebuje cítit vaši pozornost a lásku.