Údržba vody nemusí být složitá

Spousta lidí si myslí, že údržba bazénu není nijak složitá – vždyť přece stačí jen dodávat dostatek chloru do vody a je to. Ale tak tomu bohužel není. Ono tato péče nemusí být nijak složitá a náročná, pokud využíváte opravdu kvalitní pomocníky, na které se můžete spolehnout v každém případě. Nemáme na mysli pouze přípravky pro úpravu vody, které jsou snad samozřejmostí ve výbavě každého majitele koupání, ale i o dalších pomocnících z řad příslušenství ke koupacím zařízením.

vysavač

Jasné je, že bez pravidelné chlorace se voda neobejde. Ale chlor pouze zabraňuje množení a šíření mikrobů a bakterií, které by mohly způsobit vznik řas. Chlor Vás bohužel nezbaví mechanických nečistot, které se do vody dostanou v průběhu koupání a to jak díky vlivům počasí, tak na tělech a nohou koupajících. Do vody ve Vašem koupání se tak v průběhu několika minut mohou dostat kousky listí, trávy, hlíny či písku a nejrůznější hmyz.

Vysavač bazénu je přesně tím pomocníkem, kterého byste měli mít ve výbavě, pokud si pořizujete své vlastní koupání na zahradu, protože bez tohoto pomocníka se neobejdete. Ano, odstraňovat mechanické nečistoty za pomocí síť je také možné, ale mnohdy hodně namáhavé a ne moc účinné. Vysavač se dostane do všech zákoutí Vašeho koupacího zařízení a pomůže odstranit z vody i ty nejmenší drobné nečistoty, které byste síťkou ani nezachytili.

filtrace

Můžete si vybrat mezi ručními vysavači určenými spíše pro menší koupací zařízení, nebo poloautomatickými či plně automatickými přístroji, které jsou vhodné pro větší koupací zařízení či pro nepravidelně tvarované. Většinu přístrojů lze připojit na filtraci, jsou vybavené různými nástavci a náhradními kartáči, aby nejen odstraňovali nečistoty plovoucí ve vodě, či ležící na dně, ale také čistili stěny Vašeho koupání a lze je dovybavit také teleskopickou tyčí, abyste se dostali opravdu do každého koutu.