Bydlíte v panelovém domě s balkónem? Vytvořte si balkón snů

Přichází jaro a s přicházejícími teplými dny se snažíme co nejvíce volného času strávit na čerstvém vzduchu, obklopeni zelení a pohodou. Pokud nemáme to štěstí a nemůžeme si na víkend odjet na prostornou zahrádku, udělat si ohýnek a relaxovat v přírodě, nezoufejte!  Vytvořte si malý ráj přímo na vašem balkóně. Pokud si myslíte, že je váš balkón malý a nelze to, opravdu věřte, že rozměry nejsou rozhodující. I na malém prostoru jde vykouzlit příjemné posezení.

zemědělská usedlost
Slunečník nebo markýza

Vlastníme- li balkon situovaný na jih či na západ, je možné, že občas potřebujeme býti schováni před slunečními paprsky. Je spousta možností, jak se před sluncem uschovat a to od rozmanitých slunečníků přes zástěny v podobě markýzy.

 

Slunečník

Slunečník je výborným pomocníkem a hodí se téměř vždy. Pokud však máme balkón menší velikosti, jistě oceníme poloviční, ve tvaru půlkruhu. Není na škodu poohlédnout se po slunečníku s větracími otvory, které šikovně  snižují nápor větru. Výhodné jsou také slunečníky, které jdou naklánět. Nakláněcí deštníky nám poskytnou ochranu před slunečnímy paprsky, ale také před zraky sousedů.
 

Zelený ráj

Pokud milujete květiny, výborným tipem pro vás budou závěsné květináče na balkón nebo nástěnná police z palet, která lze využít jako zelená stěna. Kdo z nás má větší potřebu úložného prostoru, jistě ocení toto rozšíření i na stěny balkónu. Vytvoříme ho jednoduše. Pomocí polic, tyčí a nebo například  háčků vytvoříme prostor pro umístění květin nebo uschování židlí.

malé lampionky
Lampionové sezení

Nejdůležitější je pohodlí. A to vytvoříme zcela jednoduše. Stačí vám několik polštářů, do kterých se pohodlně usadíte. Pokud máte na balkóně více prostoru, zamyslete se nad lepším sedacím místem. Výborně vám může posloužit paletový nábytek nebo jednoduchá lavice, třeba ze dřeva, na kterou můžete rozprostřít velké polštáře. Fantazii se meze nekladou.

Útulné osvětlení
Jako velmi příjemné, uklidňující a dobře vypadající osvětlení nám můžou posloužit například:
·         solární světla
·         lucerny
·         závěsné lampiony
·         venkovní světýlka