Dieta, která opravdu zabere

Sedavý způsob života, a přitom velice uspěchaná doba, má na naše životy nedobrý vliv. Výsledkem je mnoho civilizačních chorob, mezi které patří i obezita. A ta je nežádoucí nejen z estetického hlediska, ale také proto, že je příčinou mnoha dalších chorob. K nim patří kardiovaskulární nemoci, cukrovka, nemocné klouby a dalších mnoho různých nemocí. Harvardský profesor George L. Blackburn přišel s nápadem, jak pomoci.
silné ženy.jpg

–         Kdo se někdy potýkal s nadváhou, určitě vyzkoušel celou řadu „zaručených“ diet.
–         Některé byly docela přijatelné a některé už na první podhled vyvolávaly dojem hazardu se zdravím.
Proteinová nebo také ketonová dieta se k nim rozhodně neřadí. Je založena na nastavení stavu, který je označován jako „ketóza“. Při něm dochází k úbytku tukových zásob a zachování svalové hmoty. To byl totiž problém při běžných dietách a také to byla příčina takzvaného jo-jo efektu.

Jednoduché a přitom účinné

Dietní program má tři fáze. V první fázi dochází ke kompletnímu nahrazení jídelníčku za ten, který je složený pouze k proteinových potravin a povolené zeleniny.
–         Na konci této fáze je zákazníkova hmotnost snížena o padesát až sedmdesát procent jeho cílové představy.
Druhou fázíje stabilizace. Je zapotřebí nastavit organismus tak, aby nedocházelo k opětovnému nabrání kilogramů. Pokud by bylo vše ukončeno už po první fázi, kdy tělo není ještě zvyklé na sacharidy a tuky, pak by tělo začalo dělat „zásoby na horší časy“ a veškerá snaha by přišla vniveč.
vypracované břicho.jpg
Třetí fázeje fixace. I taky je jistě z názvu patrné, čeho se týká. Jedná se o pozvolný návrat k běžnému jídelníčku pomocí postupného zavádění sacharidů a tuků do stravy. Ve druhé fázi je jedno proteinové jídlo nahrazeno jídlem běžným a ve třetí fázi jsou tato „normální“ jídla už dvě.
·        Konečně tedy dieta, která nám nebude huntovat zdraví a přinese žádané výsledky.